fbpx

Małgorzata
Limon

Małgorzata Limon urodziła się w 1986 roku w Gdańsku. Skończyła studia z tytułem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. w 2012 obroniła prace dyplomową pt.:“ tête-à-tête” na Wydziale Malarstwa u prof. Macieja Świeszewskiego, z aneksem u prof. Cezarego Paszkowskiego.

W 2009 była stypendystką Programu Erasmus – studiowała na Accademia degli Belle Arti di Brera w Mediolanie, gdzie uczyła się m.in. malarstwa w pracowni prof. Stefano Pizzi. W latach 2010-13 ukończyła dwie szkoły charakteryzacji i wizerunku Beauty Art i Magnus Film otrzymując Dyplom Charakteryzatora Teatralnego i Filmowego. Aktualnie pracuje jako charakteryzator w Telewizji Polskiej oraz maluje obrazy olejne.

Artystka podejmuje tematykę związaną człowiekiem i jego rysem psychologicznym. Chce zgłębiać ludzkie wnętrze, jego tęsknoty, marzenia, jak i sekrety. Najbardziej lubi malować portrety, które całkowicie zdominnowały jej twórczość. Siła koloru jest dla niej narzędziem do ekspresji i wyrażania emocji i charakteru portretowanego modela. Silnie inpiruje ją bogata w niezliczone barwy przyroda.

Biografia i wystawy – czytaj więcej

Małorzata Limon art

 

 

 

 

news & events

.

Shakeart!

ShakeART! To niezwykły projekt współpracy artystycznej, zainspirowanej dziełami Williama Szekspira. Jego
czytaj
.

“Katharsis”-wystawa indywidualna, siedziba ZPAP, Gdańsk

Termin katharsis (z gr. oznacza oczyszczenie), po raz pierwszy użył i
czytaj
.

Wernisaż w galerii Sztuka Wyboru [video]

Wystawa malarstwa Małgorzaty Limon „Różne odcienie kobiecości”1-19 lutego 2020 w Galerii
czytaj
.

Wywiad dla programu “Sztuki Piękne” TVP3 Gdańsk

“Pomorzanki. Lato, wiosna, jesień, zima” Serdecznie zapraszam do obejrzenia programu “Sztuki
czytaj